0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Курти: Денешната акција на косовската полиција е насочена против шверц во Приштина, Пеќ и Косовска Митровица

Косовскиот премиер Албин Курти нагласи дека денешната акција на косовската полиција е насочена против шверц во Приштина, Пеќ и северниот и јужниот дел на Косовска Митровица.

Back to top button
Close
Close