КошаркаСпорт

Куманово и Академија ФМП ја отвораат сезоната во БИБЛ лигата

Македонскиот дуел меѓу екипите на Куманово и Академија ФМП ќе ја отвори новата сезона во регионалната кошаркарска БИБЛ лига, која ќе стартува на 12 октомври.

Back to top button
Close
Close