Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Кумановец и скопјанец пријавиле во полиција дека биле нападнати во одделни случаи

Кумановец и скопјанец пријавиле дека биле нападнати од две лица во два одделни случаја, соопшти денеска СВР Куманово.

Куманово, 22 октовмри 2021 (МИА) – Кумановец и скопјанец пријавиле дека биле нападнати од две лица во два одделни случаја, соопшти денеска СВР Куманово.
Б.Б.(50) од Куманово вчера во 12:30 часот во СВР Куманово пријавил дека на улица „Доне Божинов“ бил физички нападнат од едно лице.
Триесет и осумгодишниот Л.П. од Скопје, пак, вчера во 16.45 часот во СВР Куманово пријавил дека на улица „Ленинова“ во Куманово бил физички нападнат од едно лице.

Полицијата презема мерки за расчистување на двата случаја. ам/хс/

Back to top button
Close
Close