0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДМИА ИстражуваОпштествоСторија

Кумановец го искачи највисокиот врв Дамаванд во Иран и Мала Азија

Бобан Стефановски, планинар од Куманово го искачи највисокиот планински врв Дамаванд во Иран и Мала Азија. Тој веќе десет години е планинар. Првпат на планината бил на покана на пријатели и го засакал планинарството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close