ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Кулеба: Партнерите на Украина се подготвени да поддржат пакет санкции против Русија во случај на инвазија

Меѓународните партнери на Украина се подготвени да се приклучат на санкциите против Русија во случај на нова инвазија врз земјата, изјави украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба, додавајќи дека пакетот санкции вклучува три нивоа - политички, економски и безбедносни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close