Политички партии

Кузеска: Останува мерката за субвенционирање на цената на струјата до 80 отсто за граѓаните

Во време на светска енергетска и економска криза, Владата предводена од СДСМ продолжува да ја субвенционира за 80 отсто цената на електричната енергија за крајните корисници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close