КултураКултура.Портал

КУД „Дримкол”-Вевчани на 20-тата Смотра на фолклорот во Задар

КУД ,Дримкол” од Вевчани овие денови ја претставува нашата земја на 20-тата Смотра на фолклорот во Задар, Република Хрватска, во организација на задарскиот Музеј за заштита на споменици и на Туристичката организација од тој град.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close