Свет

Куба следниот месец се отвора за странци

Куба следниот месец ќе ги отвори границите и ќе ги олесни условите за влез во земјата, откако повеќето Кубанци се вакцинирани со домашни вакцини против коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close