СпортСпорт.СлајдерФудбал

Крис Армас ќе му се приклучи на стручниот штаб на Рангник

Првото тренерско назначување на Ралф Рангник како привремен менаџер на Манчестер Јунајтед е Крис Армас кој ќе се приклучи по заминувањето на Мајкл Карик, пренесува „Гардијан“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close