ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Кризата со подморниците е „алармен сигнал за сите во ЕУ“, според германски претставник

Кризата со подморниците меѓу Франција, САД и Австралија е „алармен сигнал за сите во ЕУ“, нагласи германскиот државен секретар за европски прашања Михаел Рот во Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close