БалканСвет.Слајдер

Кривокапиќ: Можно е мнозинство за изгласување недоверба на црногорската влада на седницата в понеделник

За пад на владата треба да гласа само еден член на владејачката коалиција. Во парламентот власта има 41 пратеник, а опозицијата 40.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close