ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривични пријави против матичар и жена од Скопје што го поттикнала да ја злоупотреби службената положба

До Основното јавно обвинителство Скопје се поднесени кривични пријави против Т.Х.(43) од Скопје, осомничен за кривично дело „Злоупотреба на службена положба и  овластување“,  и В.Т.(55) од Скопје, осомничена за кривично дело „потикнување“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close