ХроникаХроника.Портал

Кривични пријави за тројца измамници од Скопје кои купувале возила без да ги платат

Тројца скопјани добија кривични пријави за сторени кривични дела „измама“ откако измамиле неколку граѓани при купување на возила кои не ги плаќале.

Back to top button
Close
Close