0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Кривични пријави за злоупотреба на службена положба и перење пари во општина Петровец

Управата за финансиска полиција до ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција поднела кривична пријава против пет физички и три правни лица за злоупотреба на службената положба и перење пари во општина Петровец.

Back to top button
Close
Close