Дописници МКДОпштински вести

Кривични пријави за двајца кичевци за превоз на патници без лиценца

-При сообраќајни контроли извршени на 14  и 20 јануари на улицата „Гоце Делчев“ во Кичево, полициските службеници ги затекнале пријавените при вршење јавен такси превоз, без да поседуваат соодветни лиценци за вршење јавен превоз на патници, како и извод од лиценци за возило издадени од надлежен државен орган – истакна портпаролот Стефан Димоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close