ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава против три лица од Гевгелија за злоупотреба на службената положба и овластување

Одделението за внатрешни работи Гевгелија до Основно јавно обвинителство во Гевгелија поднесе кривична пријава против У.В. (61), П.Б. (48) и М.П. (53) поради постоење на сомнение дека од 2014 до 2017 година, како вработени во Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ во Гевгелија сториле кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close