ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава против лице од Скопје за уништување или прикривање на необработен архивски материјал

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против скопјанецот К.Л.(59), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уништување или прикривање на необработен архивски материјал".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close