ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за точење алкохол на малолетници во угостителски објект во Кочани

Одделението за внатрешни работи Кочани, до Основно јавно обвинителство Кочани, поднесе кривична пријава против угостителски објект од Кочани, Б.Д.(49) од Кочани, одговорно лице во правното лице и А.М.(24) од Кочани, вработен во правното лице поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „точење алкохолни пијалоци на малолетници“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close