ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за лице од Отишани за бесправно градење во Манастирец

Поденесена е кривична пријава за 71-годишниот Б.Л. од дебарското село Отишани кој во месноста Манастирец, општина Центар Жупа, на парцела од 74,45 метра квадратни изградил викенд куќа без соодветно одобрение, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close