ХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за крадец од Скопје

Полицајци вчера извршиле службен разговор со Ш.Д.(38) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ на 5 септември 2021 година на бул.„Гоце Делчев“.

Back to top button
Close
Close