ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за измамник од Скопје, нудел огревни дрва по поволна цена

Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесе е кривична пријава против Н.Д.(45) од Скопје, осомничен дека сторил кривично дело „измама“, предвидено и казниво по член 247 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close