ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад

СВР Скопје - Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против И.К. (46) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување на животната средина и природата со отпад" по член 230 став 3 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close