Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за жител на Кичево за сторено казнено дело

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело„ неизвршување на судска одлука“, ОВР Кичево поднесе  кривична пријава против лицето ЌА (59) од Кичево.

Кичево, 18 септември 2021 (МИА) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело„ неизвршување на судска одлука“, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против лицето ЌА (59) од Кичево.

– На 7 август годинава тој бил затекнат во нелегални градежни активности што ги извршувал, иако преходно од надлежните инспекциски служби му било издадено решение за престанок на градежните зафати, истакна Стефан Димоски од СВР Охрид. за/оџ/

 

Back to top button
Close
Close