ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за две лица за поткуп при избори и гласање

Одделението за внатрешни работи Радовиш, до Основното јавно обвинителство Радовиш, поднесе кривична пријава против Ш.Ш.(35) од Радовиш и уште едно лице поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „поткуп при избори и гласање“ по член 162 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close