Дописници МКДОпштински вестиХроника

Кривична пријава за две лица за напад врз дебранец

Одделението за внатрешни работи од Дебар поднесе кривична пријава против две лица, едното од Дебар, а другото од Кичево, кои се обиделе со метален и тврд предмет да повредат дебранец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close