БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кривична одговорност за родителите во Грција кои ги лишуваат децата од задолжителното образование

Во изминатиот период во Грција имаше случаи на родители кои одбиваат нивните деца да носат маски на училиште или да прават селф тестови, односно тестови за домашна употреба, кои се задолжителни и бесплатни, со резултат овие ученици да не следат настава, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close