0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Крзнар поднесе оставка на тренерско место во Динамо

Досегашниот тренер на фудбалерите на загрепски Динамо, Дамир Крзнар, поднесе оставка по вчерашната елиминација од Риека во четвртфиналето на хрватскиот куп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close