ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Кремљ: Ставовите на Русија не се опфатени во безбедносните предлози на САД, но дијалогот може да продолжи

Песков потенцира дека е во интерес и на Москва и на Вашингтон да го продолжат дијалогот, иако рече дека забелешките на САД и НАТО дека главните барања на Русија се неприфатливи оставаат малку простор за оптимизам.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close