ЕвропаСвет.Слајдер

Кремљ: Средба Путин-Лукашенко на 23 мај во Сочи

Претседателите на Русија и Белорусија, Владимир Путин и Александар Лукашенко, ќе разговараат в понеделник во Сочи, соопшти портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close