ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Кремљ: Путин сè уште не одлучил дали ќе оди на самитот на Г20

Кремљ денеска соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин сè уште не одлучил дали ќе присуствува на Самитот на Г20 во ноември во Индонезија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close