ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Кремљ: Преговорите со Украина не напредуваат

Мировните преговори меѓу Русија и Украина не напредуваат и најверојатно нема да продолжат по „капитулацијата“ на украинската армија од фабриката за челик Азовстал, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close