Дописници МКДКултураКултура.Портал

Креативнa работилницa „Уметноста од природата“ во Центарот за култура во Крива Паланка

Во Центарот за култура во Крива Паланка се реализира креативна работилница за изработка на украсни дела од природни материјали „Уметноста од природата“. Десетина млади работат во изминатите пет дена под менторство на искусниот креативец  со меѓународни сертификати за изработка на сувенири Гоце Стојановски од Кратово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close