0_Македонија.ПорталГраѓански секторДописници МКД

Крводарителска акција во Занаетчискиот дом во Куманово

Четириесет и пет крвни единици се собрани на денешната крводарителска акција која ја организираше рибарското Здружение „Мак-Дам“ во просториите на Занаетчискиот дом во Куманово, соопштија денеска од општинската организација на Црвениот крст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close