ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Кралицата Елизабета го откажа патувањето за Северна Ирска по совет на докторот

Кралицата Елизабета Втора не се чувствувала добро, па „неволно“ го прифатила советот на докторот да го откаже патувањето во Северна Ирска. Патувањето планирано за утре и задутре е одложено, соопшти  Бакингемската палата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close