0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Крадец призна дека украл 25 милиони фунти од Тамара Еклстон

Крадецот бил дел од меѓународна група којашто, меѓу другото, упаднала и ја ограбила вилата на Тамара Еклстон во Кенсингтон. Само оттаму украле пари во вредност од 25 милиони фунти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close