0_Магазин.ПорталЗанимливости

Крадецот призна вина за „милионските кражби“ во домовите на Еклстоун и Лампард

Југослав Јовановиќ (24) од Милано, Италија, призна дека учествувал во кражба на пари и накит во вкупна вредност од 26 милиони фунти, од домовите на познати личности во Велика Британија.

Back to top button
Close
Close