0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Коџабашев: Агнеза Поповска увери дека институциите во Северна Македонија ќе го истражат случајот за откривање на сторителите

Портпаролот на бугарското Министерство за надворешни работи, Костадин Коџабашев на својот редовен брифинг соопшти дека амбасадорката на Северна Македонија во Софија, Агнеза Руси-Поповска била повикана на вонреден состанок, на кој и била врачена протестна нота, по повод диноќешниот инцидент со бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close