0_Спорт.ПорталКошарка

Кошаркарите на Бадел 1962 испишаа клупска историја во Јадранската лига

Македонскиот кошаркарски вицешампион во женска конкуренција Бадел 1862 го постигна најголемиот клупски успех на меѓународна сцена, откако со триумф вечерва над Бановиќи од 85:55 (52:31) обезбеди пласман меѓу осумте најдобри екипи во регионалната АБА лига.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close