Дописници МКДОпштински вести

Кочански „Водовод“ ќе набавува препарат од морски алги за да спречи опожарување на градската депонија

Комуналното претпријатие „Водовод“ од Кочани ќе го третира отпадот на градската депонија кај селото Бели со природен раствор од морски алги, за да го спречи нејзиното самозапалување и испуштањето чад во воздухот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close