Политички партии

Коциќ: Обезбедени се енергенси, струја и парно во пресрет на зимата, поддршка за граѓаните, фирмите и училиштата

Во пресрет на најтешката зима по Втората светска војна, Владата предводена од СДСМ донесе неколку одлуки и мерки за стабилно и сигурно снабдување со струја и енергенси. Обезбедени се пари, ќе има доволно за сите потреби од енергенси и топлинска енергија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close