0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Костов нов тренер на прволигашот Тиквеш

Стратегот Влатко Костов е назначен за нов тренер на повратникот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) Тиквеш и своето деби на клупата на кавадаречкиот тим ќе го има идната недела на првенствениот натпревар на домашен терен против Македонија ЃП.

Back to top button
Close
Close