0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Костов две години на клупата на Тиквеш

Стратегот Влатко Костов денеска официјално е промовиран во нов тренер на екипата на Тиквеш, потпишувајќи договор за двегодишна соработка со повратникот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close