ПолитикаПолитички партии

Костовски: ВМРО-ДПМНЕ да ја прекине блокадата во Собранието и да ги поддржи законите за енергетската криза

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ во изминатиот период покажа одговорност и посветеност во справување со последиците од глобалната економска и енергетска криза. Со поддршка на пратениците од мнозинствово, македонското Собрание поддржа низа на мерки и политики предложени од Владата за помош на граѓаните, компаниите, ранливите категории граѓани, но и за училиштата, општините, болниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close