0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерМакедонија.СлајдерОпштество

Костадиновска-Стојчевска: Цензурата е одлика на минати општества или минати власти, моја интенција е поддршка на слободната мисла

Цензурата е одлика на минати општества или минати власти и неа не ѝ е местото во 21 век, во земја кандидат за полноправно членство во ЕУ. Намерата не е да се насочува или ограничува, напротив, мојата интенција секогаш била и ќе биде поддршка на слободната мисла и изразување, објави денеска министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на својот фејсбук-профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close