Политички партии

Костадиновска Стојчевска: Со недолично однесување, пратеници на ВМРО-ДПМНЕ ги кочат измените за недела неработен ден

ВМРО-ДПМНЕ овде во Собранието продолжува со деструкции блокади и кочења на важни законски измени. Денеска на седница на Комисијата за труд и социјална политика, ВМРО-ДПМНЕ го блокира носењето на измените и дополнувањата на Законот за работни односи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close