0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Костадиновска Стојчевска: КИЦ во Софија е квалитетно поглавје во односите меѓу Северна Македонија и Бугарија

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска, како дел од владината делегација која е во официјална посета на Бугарија денеска го посети Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија. На средбата со директорот Сашко Насев разговараа за динамиката и идните  активности на овој прв македонски културен центар, кој има големо значење во промоцијата и афирмацијата на македонската култура во бугарската престолнина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close