БалканБалкан.ПорталОстанатоСвет.Слајдер

Косовски министер за спорт: Наскоро одлука за забрана на српски паралелни спортски активности

Косовскиот министер за култура, млади и спорт, Хајрула Чеку, денеска соопшти дека оваа недела ќе биде донесена одлука за забрана на развој на српските „паралелни спортски активности“ во Косово, пренесува Радио Слободна Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close