БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовската претседателка отпатува во официјална посета на Словенија

Претседателката на Косово, Вјоса Османи отпатува денеска во официјална посета на Словенија, на покана од нејзиниот словенечки колега, Борут Пахор, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close