0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.СлајдерСветски вести

Косово: Убиени двајца ученици и возачот на училишен автобус во оружен напад во близина на Дечане

Две деца, на возраст од 17 и 18 години, како и возачот на автобусот кој превезувал ученици, се убиени вечерва во оружен напад кај селото Глоѓан, во близина на градот Дечане во западно Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close