БалканДописници СветСветски вести

Корнелија Нинова останува лидер на бугарските социјалисти

Корнелија Нинова останува на чело на БСП, гласаа делегатите на 50-от конгрес на партијата на затворена седница, што се одржа денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close